Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Indonezi, rritet alarmi nga vullkani në Ishullin Bali
thumbs_b_c_1b3e18fb78d456b6c284493df4c5a2e3.jpg

Autoritetet kanë ngritur në shkallën e dytë alarmin në Ishullin e Balit të Indonezisë për shkak të rritjes së lëvizjeve vullkanike dhe tektonike në Vullkanin Agung, transmeton Anadolu Agency (AA).

 

Agjencia Nacionale për Menaxhimin e Katastrofave përmes një deklarate ka njoftuar për ngritjen e nivelit të alarmit, për arsye të lëvizjeve që kanë zgjatur prej një javësh në Vullanin Agung.

 

Agjencia po ashtu ka paralajmëruar popullatën e rajonit dhe turistët që të qëndrojnë të paktën gjashtë kilometra larg vullkanit, duke njoftuar se shëtitjet dhe kampimet përreth vullkanit janë ndaluar.

 

Sipas deklaratës, 44 fshatarë të rajonit janë evakuuar për qëllime parandaluese.

 

Ndryshe, Vullkani Agung në Ishullin Bali, rajonin më turistik të vendit, për herë të fundit ka shpërthyer në vitin 1963, duke shkaktuar vdekjen e 1.100 personave.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 15:06  | Z.H. | 497 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.