« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Artikuj të përhershëm permanentë stereotipë shkencorë-publicisikë-zhurnalistikë

Sali Ramadani - Uskana

(+20-33-50-100… emra dhe konspitracione kombëtare-krijuese universale: shkencorë-publicistikë-zhurnalistikë-…: 1957-2017…, lista)

Në foto stereotipe standarde: Deputeti i Popullit dhe Kombit Shqiptar Historik KryeHeroik, duke e shpalosur Flamurin Shqiptar në Parlamentin e FYROM-it-Shkup (…1994-1998…), por edhe mbrojtur me plotë sukses me rrezikim jete, më pas edhe në Uskanë-Tetovë-Gostivar, Strugë-Dibër…, Prekaz-Skënderaj-Prishtinë-Prizren…, etj.,në v.1997, strehuar zyrtarisht edhe në SHBA…, ku edhe “ruhet edhe zyrtarisht si Sytë e Ballit”, me pretendime edhe më të rrezikshme se dikur Skënderbeu në v.1443 dhe Ismail Qemali në v.1913, i cili, si e pati shumë më vështirë se Deputeti…, i pa armatosur fare, por vetëm me lapësin në dorë dhe me kundërshtarë të paskrupullë antishqiptarë nën FYROM-in sllavo-m. etj.(sic?!)…

……………………………………

Në vend në dhjetra-qindra-mijëra… faqe të (ri)botuara, (Auto)biogradia më koncize:

Nga RTV-Uskana etj…., në mbi 100 media të shkruara dhe elektronike shqiptare (ndër)kombëtare, për çdo ditë edhe me fjalë mund të lexohet…

“UNË jam gjallë dhe nuk kam v(dekur), dhe…, deri sa të zgjidhen të gjitha problemet më kruciale, me të cilat ballafaqohet në kontinuitet Populli dhe Kombi Shqiptar: ex(de facto)Deputeti i Popullit dhe Kombit Shqiptar Historik KryeHeroik… nuk ka as të sëmuret, e lëre më të…(vdesë-sic?!)

Jur.pol., p.shkencor-publicist-zhurnalist-analist, Krijues Universal: POET Kombëtar (…1959…), prozator-romansier, për të rritur e fëmijë, fitues ekskluziv edhe i dy shpërblimeve të vetme nga mbi 3 mijë frekuentues edhe në gjuhë të huaj, edhepse redaktori antishqiptar (sic?!), me dy emra konspirativë ( i treti me emër të plotë), i (ri)botuar, por i anashkaluar(kërkoje orgjinalin(sic?!), me dhjetra shërblime (ndër)kombëtare (”Jeta e Re”Nr.6, 1959(sic), “Rilindja”(1958), “Flaka…”(1958)…”, ibid.”Zëri…”,  “B. Sot”, ”S.List”…, “Lufta”, “G.Trebinja”…, në gjashtë shtete shqiptare(Shqipëriza jonë e Dashur, Republika e Kosovës Martire, Ilirida Shqiptare nën FYROM-in sll.m., K.Lindore: P-M-B-Sanxhak, TejNish+Dy shtete, TejAdriatiku, TejÇamëria-Prevezë, Kalabri-Siqeli…, rikthyer te Malziu… dhe Mërgata-Diaspora Shumëmilonëshe Shqiptare deri në Amerikë etj.  me dekada i përndjekur (sic?!), 9 herë i arrestuar, 6 herë i dënuar (…1960…1967-1994…1997…), mbi 50 herë para vdekjes, po aq herë i persekutuar…, si një enigmë, përsëri mbetur gjallë (sic?)…, për zgjidhjen e Popullit dhe Kombit Shqiptar të PAMPOSHUR  K U R R Ë !...flm.

 19.09.2017, 09:44  | B.M. | 4,624 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
Projekti ideor i Universitetit "Nënë Tereza" jo 1 milion euro, por 10 mijë euro (Dokument)
Qeveria, Ministria e Shëndetësisë në duart e LSDM-së
Djali më i madh i ish-kryeminsitrit turk është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij
Kryetarët e këshillave komunal kanë bllokuar rekonstruimin e Qeverisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.