« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Shembja e banesave në Shkozë, Paloka: Rama të tregohet njerëzor
paloka-1.jpg

Tiranë, 20 shtator - Deputetët e partisë Demokratike, Rudina Hajdari Albana Vokshi dhe Edi Paloka ishin ditën e sotme në Shkozë, në mbështetje të banorëve shtëpitë e të cilëve po shemben për t’i hapur rrugë projektit të zgjerimit dhe rehabilimit të lumit të Lanës.

Paloka i kujtoi kryeministrit se gjatë fushatës u kishte premtuar këtyre banorëve kompensim sipas ligjit, ndërsa i bëri thirrje që të mos sillet si armik me qytetarët e vet, por të bëhet njerëzor.

“Jemi këtu për të sensibilizuar opinionin dhe për t’i bërë thirrje Edi Ramës, mos u sill si armik me qytetarët e tu, bëhu njerëzor. Zgjidhja është ajo që u është premtuar. Shtëpitë që janë të palegalizuara të legalizohen dhe të kompensohen me vlerën e tregut, ndërsa banorëve t’u jepet kohë dhe mundësi për t’u strehuar si njerëz dhe jo të nxirren si kafshë nga banesat e tyre”, tha Paloka.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 12:25  | Xh.I. | 366 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
Projekti ideor i Universitetit "Nënë Tereza" jo 1 milion euro, por 10 mijë euro (Dokument)
Qeveria, Ministria e Shëndetësisë në duart e LSDM-së
Djali më i madh i ish-kryeminsitrit turk është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij
Kryetarët e këshillave komunal kanë bllokuar rekonstruimin e Qeverisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.