Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Google zbulon aksidentalisht detaje të Pixel 2
google_71.jpg

Google mund të ketë zbuluar aksidentalisht detajet e Pixel 2 më herët sesa kishte imagjinuar.

Një kod i thellësi të aplikacionit Google zbulon disa veçori të cilat besohet se janë pjesë e Pixel 2 ku përfshihet një kornizë e cila ngjeshët.

Disa prej detajeve, të cilat u raportuan nga 9to5Google dhe nuk janë diçka e re për ne, por fakti se janë gjetur prova i bën edhe më të besueshme.

Në mesin e tyre më intriguese ishte një veçoi e quajtur “Squeeze for your Assistant.” I ngjashëm me HTC U11, Pixel 2 do të ketë një komandë e cila aktivizon asistentin virtual duke ngjeshur telefonin.

Një tjetër veçori interesante është diçka e quajtur “routines,” me të cilën përdoruesit me një komandë të vetme mund të kryejnë disa veprime njëherazi.

Diçka e tillë do të ishte shumë e rëndësishme dhe e vyer sidomos për shtëpitë e automatizuara si psh: asistentit i kërkoni të fikë dritën e shtëpisë dhe ai fik njëherazi edhe termostatin.

Së fundi, në kodin e Google u gjetën referenca të “sleep sounds,” tinguj të cilët ndihmojnë përdoruesit të flenë. Gjithashtu janë zbuluar detaje edhe për “Google Bar,” por nuk dihet se çfarë është.

Për të mësuar të gjitha detaje na ngelen pak ditë. Google prezanton Pixel 2 më 4 Tetor. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 14:49  | L.E. | 470 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.