Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Tashmë mund të keni qasje në Instagram nga aplikacioni Facebook
fbb_27.jpg

Rrjeti social Facebook njoftoi se përdoruesit do të mund të aksesojnë profilin e tyre të Instagram direkt nga aplikacioni kryesor Facebook.

Kompania konfirmoi se shtesa e re do të jetë e disponueshme në menunë e navigimit në aplikacionin mobil. Opsioni shfaqet ngjitur me profilin personal në aplikacionin Facebook, sipër faqeve që menaxhoni.

Nëse klikoni linkun, aplikacioni Instagram në telefonin tuaj do të lançohet menjëherë njësoj sikur ta kishin lançuar nga ekrani i telefonit.

Ndryshimi është i vogël, por është me rëndësi sepse përdoruesit mund të qarkullojnë mes aplikacioneve pas u larguar prej tyre.

Kjo nuk është hera e parë që Facebook eksperimenton me shkrirjen e shërbimeve. Në Maj kompania testoi një veçori e cila tregonte numrin e njoftimeve të aplikacioneve të tjera duke ju lejuar të kaloni tek tjetri me një të prekur.

Të dhënat e fundit që vinë nga App Annie tregojnë dominimin e aplikacioneve Facebook ditëve të sotme. Aplikacioni kryesor është më i shkarkuar i të gjitha kohërave ndërsa Instagram vjen në vendin e 4.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 10:00  | L.E. | 920 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.