Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
1 milionë dollarë nga Facebook për Meksikën pas dëmeve të tërmetit (Foto)
termet_9.jpg

Pas tërmetit të rëndë që është shkaktuar në Meksikë, nga i cili humbën jetën qindra njerëz dhe u lënduan shumë të tjerë, kanë filluar edhe donacionet.

Është pikërisht krijuesi i rrjetit social, Facebook, Mark Zuckerberg që ka bërë te ditur se Facebook është duke kontribuar me 1 milionë dollarë për t’i ndihmuar Meksikës pas gjithë kësaj ngjarje shumë të vështirë, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu Zuckeberg ka thënë se Facebook po bashkëpunon më UNICEF-in, sa i përket donacioneve të organizatave të ndryshme, për ndihmat në Meksikë.

“Faleminderit të gjithëve në komunitetin tonë që janë bërë pjesën e tyre për të ndihmuar njerëzit për t’u rikëmbur. Forca Meksikë".

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 11:11  | L.E. | 713 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.