Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Takime të kryeministrit Zaev në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork
133867241.jpg

Shkup, 21 shtator - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, në kuadër të aktiviteteve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, sot do të ketë takime bilaterale me kryeministrin e Belgjikës Çarls Mishel. 

Siç njoftoi pres shërbimi qeveritar, kryeministri Zaev do të marrë pjesë edhe në pritje me rastin e kandidaturës së Gjermanisë në Këshillin e Sigurisë të KB-së, për periudhë 2019-2020, që në emër të kancelares Angela Merkel, e organizon kancelari dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Zigmar Gabriel.

Gjatë ditës janë parashikuar edhe takime të tjera dhe bisedime me të ftuar me kredibilitet në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së, si dhe me politikanët amerikanë dhe tink-tenk ekspertë nga sfera e politikave të jashtme dhe marrëdhënieve ndërkombëtare të SHBA-së, citohet në njoftimin e pres shërbimit të Qeverisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 11:24  | Xh.I. | 710 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.