« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Konkluzat e Kuvendit qëndror të RDK-së
« Analistët » Fitorja e LSDM-së reflektoi "rahatllëkun" e popullit pas rënies së regjimit Gruevski
Apple rrit limitin e shkarkim në App Store mbi valët celulare në 150MB
app_24.jpg

Me debutimin e iOS 11, shkarkimi i aplikacioneve të madhësive të ndryshme do të jetë më i lehtë mbi një rrjet celular, kjo falë rritje së limitit.

Më përpara Apple kërkonte përdoruesve që qaseshin në një rrjet Wi-Fi për të shkarkuar aplikacione mbi 100MB në madhësi ndërsa ky limit tashmë është rritur në 150MB.

Ndryshimi i lajmëruar në uebsajtin e zhvilluesve të Apple vjen në një kohë kur kompania po sjell teknologji të reja për zhvilluesit e palëve të treta të cilët tashmë mund të ndërtojnë aplikacione të realitetit të shtuar ku objektet shfaqen në botën reale si në Pokemon GO.

Megjithatë 150MB ende është shumë pak për shumë lojëra por edhe aplikacione.

Apple nuk e ka ndryshuar këtë kufizim që nga 2013-ta kur e rriti nga 50MB në 100MB. Me versionin e parë, iOS kishte 10MB limit.

Sot shumë përdorues në vende të ndryshme të botës të iOS kanë plane tarifore pa limit, por kjo nuk mund të thuhet në Shqipëri. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 16:37  | L.E. | 652 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
Reja e Shyhretes një nuse e "shtrenjtë", nuk do ta besoni ҫfarë ka blerë (Foto)
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.