« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
« Zhurnal mëson » Stevo Pendarovski koordinator nacional për anëtarsimin e Maqedonisë në NATO?
Stevo-Pendarovski_1.jpg

Shkup, 21 shtator - Stevo Pendarovski, deputet dhe ish-kandidat për president, do të emrohet koordinator nacional i Maqedonisë për anëtarsim në NATO, po shpekulohet prapa kuintave të politikës, mëson Zhurnal.mk

Emrimi, siç bëhet e ditur, për shkak të pengesave ligjore duhet të bëhet pas zgjedhjeve lokale.

Maqedonia në periudhën 2006 deri në vitin 2009 kishte koordinator nacional për anëtarsim ne NATO, ku në këtë funksion atë kohë ishte emruar nga ana e VMRO-DPMNE-së, ministri i tanishëm i punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Për shkak të mos suksesit në samitin e Bukureshtit, ky funksion u ndërpre.

Qeveria e re pretendon ta rikthej në binare rrugëtimin e Maqedonisë drejt strukturave evro-atlantike.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 19:37  | D.J. | 2,195 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
Projekti ideor i Universitetit "Nënë Tereza" jo 1 milion euro, por 10 mijë euro (Dokument)
Qeveria, Ministria e Shëndetësisë në duart e LSDM-së
Djali më i madh i ish-kryeminsitrit turk është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij
Kryetarët e këshillave komunal kanë bllokuar rekonstruimin e Qeverisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.