"Çelsin" e Tetovës, Gostivarit e Strugës e ka votuesi
Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Reforma zgjedhore, Basha nis konsultimet me aleatët
1505927212pd-selia.jpg

Tiranë, 21 shtator - Kryetari i PD, Lulzim Basha ka nisur pasditen e kësaj të mërkure konsultimin për reformën zgjedhore me aleatët parlamentarë.

 

Por burime nga PD bëjnë të ditur se konsultime do të ketë edhe me çdo forcë politike dhe faktorë shoqërorë që janë pro zgjedhjeve të lira. 

 

Reforma zgjedhore, në këndvështrimin e Bashës, ka si qëllim dhënien fund të manipulimeve dhe shit-blerjes së votës. 

 

Kushtet e PD për këtë reformë të rëndësishme janë: votim dhe numërim elektronik dhe mundësimi i votimit për emigrantët.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 09:12  | Z.H. | 414 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Big Mama prezanton motrën: Ajo ka ditën e veçantë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.