« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Ma..
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasador..
Raportet e mira ndërfqinjësore, përshpejtojnë integrimin
Shqipëria ‘tregon dhëmbët’ dhe ruan aleancat e çmuara
auto_1-511505968935.jpg

Më shumë se 130 rezervistë të Forcave Ajrore Britanike (RAF) zbarkuan në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen “Eagle”.

 

Drejtuesit e kësaj stërvitje thanë se ajo është një mundësi unike për t’u përballur me disa sfida në zona të vështira detare.

 

Stërvitjen e ndoqi nga afër edhe vetë Sir Stuart Peach, Shef i Shtabit në Britaninë e Madhe.

 

“Na pret një rrugë e gjatë e përbashkët në të ardhmen si partnerë,” tha Peach.

 

Ky i fundit u zgjodh në Tiranë kryetar i ri i Komitetit Ushtarak të NATO-s, duke marrë kështu postin e dytë më të rëndësishëm në Aleancë.

 

Për pak ai rrezikoi të mos e merrte këtë post, pasi disa vende si Italia, Gjermania e Franca ishin kundër.

 

Por mbështetja e vendeve të reja në Aleancë i dha atij fitoren.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 09:14  | Z.H. | 894 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ja emrat e Ambasadorëve të ri që do ta përfaqësojnë Maqedoninë ?!
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasadorëve shqiptar?!
« Zhurnal mëson » Kryetari i ri i Këshillit të Komunës së Gostivarit, sërish nga rradhët e BDI-së
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.