Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
17 aksidente në Shkup, një shofer i lënduar rëndë
ak222.jpg

Shkup, 21 shtator- Një shofer ka marrë lëndime të rënda trupore në njërin nga gjithsej 17 aksidentet e trafikut të regjistruar në 24 orët e kaluara në rajonin e SPB Shkup. Në 11 lëndime më të lehta kanë marrë 15 persona, ndërsa në pesë aksidente janë shkaktuar dëme materiale.

Gjatë ditës së djeshme policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër më të madh të kundërvajtjeve, midis të cilëve nëntë shoferë të cilët nuk i kanë respektuar kufizimet e shpejtësisë së lëvizjes, 11 shoferë e kanë drejtuar automjetin pa patentë shoferi, gjegjësisht të paregjistruar, si dhe 23 shoferë të cilët gjatë drejtimit të automjetit nuk e kanë përdorur rripin e sigurisë ose e ka përdorur telefonin celular. Janë sanksionuar 83 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Janë sanksionuar edhe pesë këmbësorë të cilët kanë kaluar jashtë kalimit të shënuar këmbësor, gjegjësisht kanë kaluar dritë të kuqe të semaforit.

Me ndihmën e automjetit special "karrotrec", janë larguar 75 automjete.

Në kuadër të aksionit edukativ për qarkullim "T'i mbrojmë fëmijët në komunikacion", Sektori për parandalim sot do të realizojë punëtori edukative me nxënësit në klasën e katërt në SHF "Koço Racin", e cila ndodhet në rajonin e Komunës Qendër.

Sot në hapësirat e Stacionit policor nga kompetenca e përgjithshme "gazi Babë" me fillim në orën 19 do të mbahet masë edukative - mësim qarkullimi, në të cilin do të marrin pjesë qytetarë pjesëmarrës në komunikacion në cilësinë e shoferëve të cilët nuk e kanë përdorur rripin e sigurisë ose e kanë përdorur telefonin celularit gjatë drejtimit të automjetit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 09:28  | L.E. | 424 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.