« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Konkluzat e Kuvendit qëndror të RDK-së
« Analistët » Fitorja e LSDM-së reflektoi "rahatllëkun" e popullit pas rënies së regjimit Gruevski
Bomba e Patozit: PD ka degraduar! Basha të bëhet gati, do t’i imponohemi që të largohet
auto_screenshot-16_1506077507-94834271506079223.jpg

Tiranë, 22 shtator - Një ditë pas mbledhjes së tensionuar të kryesisë së Partisë Demokratike, njëri ndër zërat më të fortë kundër kryetarit Lulzim Basha ka paralajmëruar se do ta largojë kryedemokratin nga posti.

 

Astrit Patozi, në një deklaratë për mediat, e ka cilësuar mbledhjen e djeshme të kryesisë së selisë blu, si pasqyrën e vërtetë të degradimit në të cilën nga rënë PD. Patozi është shprehur se ditën e djeshme të gjithë e kuptuan mentalitetin bolshevik të Lulzim Bashës.

 

Madje Astrit Patozi ka paralajmëruar se do ta hedhë nga “froni” Bashën, duke deklaruar se të gjithë kritikët dhe anëtarët e thjeshtë të PD-së do t’i imponohen, që ai të largohet nga posti i kryetarit të PD-së.

 

“Mbledhja ishte pasqyrë e degradimit të PD. Cilësia dhe përmbajtja e debatit është problemi. Basha tregoi se ka mentalitet bolshevik.

 

Ne do ti imponohemi me të gjithë forcën tonë dhe unë kam bindjes se janë të shumtë ata demokratë që kërkojnë një PD ndryshe.

 

Ne do të imponohemi me presionin që anëtarësia e PD-së e revoltuar, do të detyrojë zotin Basha që të marrë një qëndrim tjetër.”-tha Patozi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 14:26  | Z.H. | 569 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
Reja e Shyhretes një nuse e "shtrenjtë", nuk do ta besoni ҫfarë ka blerë (Foto)
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.