Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Një këmbësor humb jetën në Prilep, në Kavadar lëndohet rrëndë 75 vjeçarja
1eec08a7-2d76-4e93-8fb3-87d2ca8b2d3d.jpg

Prilep/Kavadar, 22 shtator - Në dy aksidente që kishin ndodhur dje në Prilep dhe Kavadar, njëri këmbësor kishte vdekur, dhe tjetri mbeti shumë i lënduar, informua nga MPB.

Një i panjohur dje në orën 20:30 në rrugën „Trajko Nikoloski“ në Prilep duke drejtuar automobilin, kishte goditur një person në prilep M.J (39) dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Dhe nga ndihma e shpejtë në vend ngjarje është konstatuar vdekja tek M.J, dhe në vend ngjarje prokurori publik dhe policia e stacionit hetimor në Prilep kryen hetimin në vend ngjarje dhe me vendim të prokurorit publik është trupi i pajetë është dorëzuar për obdukcion.

Në fatkeqësinë rrugore që ka ndodhur dje në orën 14:05 në rrugën „Strasho Pinxhur“ në Kavadar, N.M duke drejtuar veturën të tipit Mercedez, me targa të Kavadarit duke vozitur mbrapa e kishte goditur këmbësorin T.D (75) nga Prilepi, në këtë fatkeqësi kishte marrë lëndime të rënda dhe me vendim të mjekëve në Spitalin e Kavadarit është dërguar për në qendrën urgjente në Shkup.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 14:40  | Z.H. | 434 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.