« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Bëhuni patriot modern, vozisni biçikleta
koce_2.jpg

Shkup, 22 shtator - Në krye me kreun e komunës së Shkupit, Trajanovski, zv.ministri i ambientit jetësorë Makraduli dhe ambasadori i BE Samuel Zhbogar, aitj të Holandës dhe Hungarisë, qindra qytetaë dje me biçikleta kanë defiluar nëpër rrugët e Shkupit me rastin e ditës ndërkombëtare të biçikletave, transmeton Zhurnal.mk

Biçiklistët kanë nisur nga Porta Maqedonia për të vazhduar në rrugën 11 Tetori deri në Koço Racin më pas në Kërste Misirkov, bulevardin Goce Delçev, arradhat Partizane, 8 shtatori dhe bulevardi ilinden.

"Qyteti i Shkupit vitin e kaluar u gjend në mesin e tre qyteteve europiane me zgjidhjen më të mirë në këtë drejtim, në garë për çmimin e ditës europiane kemi qenë, kjo për ne vërteton se lëvizim në drejtim të duhur dhe kjo është meritë e gjithë qytetarëve të cilët gati çdo ditë lëvizin me biçikleta", ka thënë Trajanovski.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 19:30  | T.E. | 845 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
Projekti ideor i Universitetit "Nënë Tereza" jo 1 milion euro, por 10 mijë euro (Dokument)
Qeveria, Ministria e Shëndetësisë në duart e LSDM-së
Djali më i madh i ish-kryeminsitrit turk është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij
Kryetarët e këshillave komunal kanë bllokuar rekonstruimin e Qeverisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.