« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Konkluzat e Kuvendit qëndror të RDK-së
« Analistët » Fitorja e LSDM-së reflektoi "rahatllëkun" e popullit pas rënies së regjimit Gruevski
Guteresh: Maqedonia ka mbështetjen e Kombeve të Bashkuara
aa_33.jpg

Shkup, 22 shtator - Maqedonia është një nga shembujt më pozitiv për bashkëjetes ndër-etnike dhe ndër-fetare, kështu theksoi sekretari i Kombëve të Bashkuara (KB), Antonio Guteresh, pas takimit me kryeministrin Zaev, transmeton Zhurnal.mk

"Maqedonia është një nga shembujt më pozitiv të harmonisë ndër-etnike dhe ndër-fetare. E vlerësojmë rolin e shtetit tuaj në rajon si faktor që e ndihmon bashkëpunimin dhe dialogun midis shteteve. Maqedonia ka mbështetje të madhe e KB dhe ajo do të vazhdojë edhe në të ardhmen", theksoi Antonio Guteresh, sekretar i përgjithshëm i KB.

Ai shtoi, se me rëndësi është që Republika e Maqedonisë të siguroj zhvillim dhe të arrijë qëllimet strategjike.

Sekretari i përgjithshëm i KB, ka shprehur inkurajimin e tij për tejkalimin e kontestit të emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë, për tju hapur rrugë integrimeve evro-atlantike të Maqedonisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 20:05  | D.J. | 620 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
Reja e Shyhretes një nuse e "shtrenjtë", nuk do ta besoni ҫfarë ka blerë (Foto)
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.