« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Konkluzat e Kuvendit qëndror të RDK-së
« Analistët » Fitorja e LSDM-së reflektoi "rahatllëkun" e popullit pas rënies së regjimit Gruevski
Kryebashkiaku i Stambollit jep dorëheqje
kadir-topbash-804x380.jpg

Kryebashkiaku i Stambollit, Kadir Topbaş, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në Bashkinë e Stambollit, kryebashkiaku Topbaş është shprehur se “Opozita nga këtu dëshiron të prodhojë politikë. Unë nuk e lejoj këtë, nuk e lejoj kurrë. Unë që nga dita e sotme jam larguar, jam dorëhequr nga detyra e kryetarit të bashkisë. Por kurrë nuk kam ndonjë mangësi me partinë time politike. Unë jam anëtar në partinë time. Nga këto nuk del asnjë material për opozitën”.

“Gjatë detyrës bashkë me ekipin tonë kemi patur qëllim punën dhe për ti shërbyer Stambollit me qëllimin tonë për të lënë gjurmë të bukura. Kjo gjë është vlerësuar, ku qytetarët tanë e kanë treguar këtë duke na bërë vend në zemrën e tyre. Për këtë unë shpreh falënderimet e mia dhe kam dëshirën që të jem gjithmonë në ato zemra”, është shprehur ndër të tjera Topbaş.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.09.2017, 23:27  | T.E. | 837 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
Reja e Shyhretes një nuse e "shtrenjtë", nuk do ta besoni ҫfarë ka blerë (Foto)
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.