Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Aubameyang: Nuk ëndërroj më për Realin
unnamed-1-221-933x445.jpg

Disa herë gjatë intervistave të tij për media, Pierre Emerick Aubameyang ka shprehur dëshirën që një ditë të luajë për Real Madridin.

 

Por, duke parë mos interesimin e Los Blancos, për të Aubameyang, thotë se nuk do të flasë më për Realin dhe se e vetmja gjë që i intereson atij është Dortmundi, transmeton KosovaPress.

 

“Nuk kam asnjë ëndërr për të luajtur diku tjetër. Për Realin nuk dua të flas më. Ata nuk më duan dhe kjo nuk përbën problem për mua”, ka deklaruar 28-vjeçari.

 

“Duhet të vazhdoj tutje, pasi jam shumë mirë në Dortmund”.

 

“Më duket se klubet nuk kanë qenë shumë serioze kur më kanë kërkuar. Me Dortmundin kemi pasur marrëveshje që do të mund të largohesha, por kjo nuk ndodhi. Jam paksa i zhgënjyer, por edhe i lumtur që kam mbetur këtu”, ka përfunduar Aubameyang.

 

Ai gjithashtu ka treguar se ka pasur kontakte edhe me Milanin, por nuk ka mundur të gjejë gjuhë të përbashkët me drejtuesit e klubit italian për të luajtur në Serie A.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.09.2017, 09:03  | Z.H. | 594 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.