« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
Pelisteri nikoqir i Vardarit në derbin e LPFM
133872135.jpg

Shkup, 24 shtator - Ndeshja derbi nga xhiroja e shtatë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë, do të luhet në Manastir ku Pelisteri e pret kampionin Vardar.

Dueli i sotëm i rivalëve të përhershëm të Maqedonisë, i cili do të luhet në stadiumin "Tumbe Kafe" do të jetë gjithsej i 69-ti mes këtyre dy ekipeve, ndërsa në 68-të të deritanishme ka realizuar 39 fitore, Pelisteri 13, ndërsa 16 duele kanë përfunduar baras.

Derbi mes Pelisterit dhe Vardarit do të fillojë prej orës 15:30 minuta, termin në të cilin fillojnë edhe takimet : Rabotniçki - Akademia Pandev, Sileks - Pobeda dhe Shkupi - Shkëndija.

Në ndeshjen e parë nga kjo gjiro dje Renova dhe Shkupi luajtën pa gola 0:0. Tabela: Shkëndija 16 pikë, Akademia Pandev 11, Shkupi 11, Vardari 10 (-1 ndeshje më pakë), Pelisteri 8, Renova 6, Sileksi 6, Rabotniçki 5 (-1), Pobeda 5 dhe Shkupi 2.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 14:09  | T.E. | 518 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.