Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
VMRO kampanjën e fillon nga Ohri
vmro_27.jpg

Ohër, 24 shtator - Në fillim të kampanjës për zgjedhje lokale që pritet të mbahen më 15 tetor tubimi i parë i tyre tradicionalisht fillon nga Ohri gjë që e kanë bërë nga themelimi i partisë në vitin 1990, transmeton Zhurnal.mk

"Tubimi i madh i VMRO do të mbahet nën sloganin Era e re fillon, e paraparë që të drejtohet kryetari Nikolla gruevski dhe bartësi i listës Dr. Kiril Pecakov dhe kandidati për kryetar komune Dr. Mitko Tilevski", bëjnë të diturnga VMRO në Ohër.

Sot në Ohër kandidatët për kryetar komune kanë nënshkruar kodeksin e mbajtjes së zgjedhjeve fer dhe demokratike edhe atë ai i VMRO Mitko Tilevski, i LSDM Jovan Stojanovski dhe kandidati i pavarur Stevce Stevoski ku më pas kanë dalë për kafe së bashku.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 21:55  | T.E. | 1,547 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.