« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Ma..
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasador..
Raportet e mira ndërfqinjësore, përshpejtojnë integrimin
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
auto_c971a4f9b426bf6ff3f818f181a462111506202773.jpg

Duke qenë njëri nga kosova e tjetra nga Shqipëria, nuk kishte dyshime se në fillimet e lidhjes, Getoari dhe Marina do të kishin keqkuptime të shumta për shkak të dialekteve.

 

Një ngatërresë të tillë fantastike e tregoi vetë moderatorja në emisionin ‘Xing me Ermalin’.

 

‘Në fillimet tona, pa u lidhur ende, isha duke ngrënë diçka dhe u bëra pis, po unë isha në punën time dhe nuk e kisha mendjen tek Geti.

 

Kur ai më thotë: ‘A do pallomë?’.’-tregoi Marina duke lënë publikun gojëhapur. ‘Dhe unë ngela. I thashë: ‘Çfarë the ti mo?! Si guxon të më flasësh mua kështu?’ Dhe ai: ‘A do pallomë moj, çfarë të thashë? Merre!’ Dhe nxorri facoletën.

 

Pallomë është facoletë në Kosovë.’- rrëfeu Marina duke shkaktuar të qeshura të shumta.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 09:26  | Z.H. | 9,486 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

Loading...
MË TË LEXUAR
Ja emrat e Ambasadorëve të ri që do ta përfaqësojnë Maqedoninë ?!
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasadorëve shqiptar?!
« Zhurnal mëson » Kryetari i ri i Këshillit të Komunës së Gostivarit, sërish nga rradhët e BDI-së
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.