Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Në Shtetet e Bashkuara rriten krimet e dhunshme
78867C20-7061-48FD-9A21-D2EF7B4B6B9B_w1023_r1_s.jpg

Përqindja e krimeve të dhunshme, përfshirë sulmet e rënda dhe vrasjen, u rrit për të dytin vit rresht në Shtetet e Bashkuara vitin e kaluar.

Numri i krimeve të dhunshme që u raportuan në departamentet e policisë u rrit 4.1 për qind në vitin 2016, pasi u rrit 3.3 për qind në vitin 2015, sipas statistikave vjetore të FBI-së.

Departmenti i Drejtësisë tha në një deklaratë se ndryshimi përfaqësonte “rritjet më të mëdha në një vit përsa i takon shkallës së krimeve të dhunshme që nga viti 1991”.

Megjithatë ky nivel mbetet më i ulët sesa rekordet historike, pasi niveli i 2016-ës është 12.3 për qind më i ulët sesa ai i vitit 2007, sipas të dhënave të FBI-së.

17 mijë e 250 amerikanë u vranë vitin e kaluar, duke shënuar një rritje prej 8.6 për qind krahasuar me me një vit më parë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 21:00  | T.E. | 328 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.