Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Venezuela akuzon Amerikën për terrorizëm psikologjik pas sanksioneve të reja
maduro_2.jpg

Venezuela akuzoi sot SHBA-në për kryerjen e një terrorizmi psikologjik pas vendimit të saj për të ndaluar hyrjen në territorin amerikan për disa shtetas venezuelianë.

 

”Ky vendim është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare dhe përbën një formë të terrorizmit psikologjik dhe politik”, konfirmoi Ministria venezueliane e Punëve të Jashtme në një komunkatë.

Një urdhër i ri i presidentit të SHBA-së, Donald Trump do të imponojë ndalime të pjesshme të hyrjes nga shtatë vende, bazuar në rreziqet e sigurisë ku qeveritë nuk kanë arritur të përmbushin kërkesat e SHBA-së për shkëmbimin e informacionit.

Vendimi që hyn në fuqi më 18 tetor, do të imponohet për Çadin, Iranin, Libinë, Korenë e Veriut, Sirinë, Venezuelën dhe Jemenin.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 21:22  | T.E. | 235 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.