« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Konkluzat e Kuvendit qëndror të RDK-së
« Analistët » Fitorja e LSDM-së reflektoi "rahatllëkun" e popullit pas rënies së regjimit Gruevski
Mot i freskët dhe me reshje të përkohshme
promenlivo-oblacno-ezero.jpg

Shkup, 25 shtator - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët dhe i freskët me reshje të përkohshme të shiut, më të rrëmbyeshme do të jenë në pjesët perëndimore dhe pjesët jugperëndimore të vendit. Në rajonet e tjera reshjet do të jenë lokale dhe me intensitet më të dobët. Në nivel lokal pritet të bien mbi 15l/m2. Do të fryjë erë e dobët deri në mesarare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të lëvizë prej 5 deri në 12, ndërsa maksimale prej 17 deri ne 24 gradë Celsius.

Ditëve në vijim reshjet do të jenë me intensitet më të dobët dhe në nivel lokal. Temperatura e ajrit do të jetë relativisht e ulët për këtë periudhë, veçanërisht të enjten.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 09:27  | Xh.I. | 796 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
Reja e Shyhretes një nuse e "shtrenjtë", nuk do ta besoni ҫfarë ka blerë (Foto)
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.