« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Ma..
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasador..
Raportet e mira ndërfqinjësore, përshpejtojnë integrimin
BVB – Real: Formacionet e mundshme, CR7 nga fillimi
DKnk7wFW0AAfHrw-780x439.jpg

Perdet për shfaqjen e madhe ngrihen në ditën e dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve, kjo në një nga sfidat më të pritura në Grupin H.

 

Çdo gjë duke filluar nga ora 20.45, stadiumi Signal Iduna Park me një audiencë prej 65.848 spektatorësh.

 

Ramos dhe CR7 në stërvitje

 

Të pranishmit dhe miliona tjerë në gjithë botën do shikojnë përballjen mes Borussia Dortmundit – Real Madridit.

 

Favorit është BVB, kjo duke parë formën si vendas, 16 pikë në Bundesliga dhe vetëm një gol i pranuar. Megjithatë, debutimi në Ligës së Kampionëve, nuk ishte ashtu si në kampionat. Klubi gjerman në ndeshjen e parë humbi 3-1 nga Tottenhami.

 

Më poshtë keni formacionet e mundshme, ndërsa nëse Cristiano Ronalo luan ai do të regjistrojë ndeshjen e 150 në garat evropiane:

 

BVB (4-3-3): Burki; Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Toljan; Sahin, Castro, Gotze; Yarmolenko, Aubameyang, Philipp.

 

Real Madrid (4-3-1-2): Navas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Nacho; Casemiro, Modric, Kroos; Isco; Bale, Ronaldo.

Reali ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Apoel.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 12:04  | Xh.I. | 901 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ja emrat e Ambasadorëve të ri që do ta përfaqësojnë Maqedoninë ?!
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasadorëve shqiptar?!
« Zhurnal mëson » Kryetari i ri i Këshillit të Komunës së Gostivarit, sërish nga rradhët e BDI-së
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.