Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
VMRO-DPMNE: LSDM premtoi jetë, qytetarët fituan varfëri dhe rrënie të standardit
VMRO-DPMNE-780x439-1_1.jpg

Shkup, 26 shtator - Qeveria e pa aftë e Zaevit ka sjellë dëme të mëdha në ekonominë maqedonase, ishin këto akuzat nga ana e VMRO-DPMNE. 

“Qeveria e LSD është  cunam për ekonominë maqedonase. Ata premtojnë jetë për qytetarët , ndërsa këta të fundit fituan varfëri dhe rrënim të standardit jetësor. Në Maqedoni  nuk fllitet për vende të reja pune. Situatën alarmante të LSD e vërejmë edhe te Banka popullore e Republlikës së Maqedonisë. Para se të vjen LSD në pushtet premtonte rritje ekonomike për 25 % , ndërkaq nga BPM vërejmë vetëm 9 % të rritjes ekonomike. LSD me politikën e saj katastrofale ka sjellur rrënie të industrisë për 0,7 %”, thuhet në lajmërimin e kësaj partie.

Puna e papërgjegjshme e LSD e vërteton faktin për letrat me vlerë që e kanë futur shtetin në borxh prej 246 milion euro si dhe ndalim  të rezervave të shtetit në vlerë prej 420 milion euro. 

Zoran Zaev dhe LSD  si qeveri kanë karakteristikën e paaftësisë, shpenzime maramendëse që mund ta çojnë shtetin në falimentim.LSD  nuk duhet të jetë më në Qeveri. Qytetarët këtë e dinë dhe të njëjtët do t’i dënojnë me 15 tetor  në zgjedhjet lokale, ishte porosia e VMRO-DPMNE.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 13:37  | Z.H. | 335 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.