« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Qeveria njofton: Asnjë ministër nuk guxon të shfrytëzojë veturat zyrtare gjatë fushatës zgjedhore, madje as kryeministri
001_Vlada_lg_POST.jpg

Shkup, 26 shtator - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, si dhe  të gjithë ministrat tjerë të Qeverisë, nuk do ti shfrytëzojnë veturat zyrtare gjatë fushatës parazgjedhore, njoftojnë nga Qeveria, përcjellë Zhurnal.

Nga Qeveria njoftojnë se ministrat si dhe kryeministri, do të mund të marin pjesë në aktivitetet partiake  vetëm pas përfundimit të orarit të punës.

Nga Qeveria gjithashtu njoftojnë se në vizitat në Resnjë, Manastir dhe Demir Hisar, kryeministri Zaev ka shfrytëzuar veturën private.

Qeveria solli deklaratë për zgjedhje të lira dhe fer, ndërsa miratoi edhe udhëzim precis për mënyrën e sjelljes të kryeministrit, ministrave në Qeveri, dhe të gjithë funksionerët tjerë shtetëror për ndalimin e shfrytëzimit të resurseve shtetorëre si vetura, pajisje etj, gjatë kampanjës zgjedhore./Zhurnal.mk

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 13:56  | Z.H. | 1,012 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
Projekti ideor i Universitetit "Nënë Tereza" jo 1 milion euro, por 10 mijë euro (Dokument)
Qeveria, Ministria e Shëndetësisë në duart e LSDM-së
Djali më i madh i ish-kryeminsitrit turk është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij
Kryetarët e këshillave komunal kanë bllokuar rekonstruimin e Qeverisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.