Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Çorbë me bullgur dhe jogurt
corbee.jpg

Nevojiten:

▪ 1 kg eshtra nga mishi i kurbanit

▪ perime për supë (karotë, selino, majdanoz)

▪ bullgur (sasia sipas dëshirës)

▪ 2 dcl jogurt

▪ kripë, piper, gjalpë, miell, vaj

 

Përgatitja:

1. Eshtrat lani dhe bashkë me perimet zieni së paku dy orë. Kulloni dhe ujin shtojani bullgurit. Kthejeni sërish në zjarr deri sa bullguri të zbutet.

2. Perimet e ziera pritni në copëza dhe shtojani supës.

3. Në tavë përzieni një lugë miell dhe një lugë gjalpë dhe shtojani çorbës për t’u bërë e dendur.

4. Çorbës në fund shtoni jogurt, kripë dhe piper.

5. Çorbën e ftohur servireni në pjatë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 03.09.2017, 13:03  | L.E. | 1,145 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.