Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Benzina shtejtohet, kurse Dizeli ngel me çimin aktual, kështu vendosi KRRE-ja
benzin-1.jpg6_.jpg

Shkup, 4 shtator - Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 rritet nga  mesnatë për një denar për litër, Eurosuper BS-98 dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të rritet për 0.5 denarë, ndërsa çmimi i EURODIESEL do të mbetet i pandryshuar, kështu ka vendosur Komisioni Rregullator për Energjetikë, pavarësisht uljes së çmimit të naftës në tregun botëror

Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të jetë 63.00 denarë / litër, Eurosuper BS-98 do të shitet për 64.50 dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri  (EL-1) do të kushtojë 37,00 denarë për litër.

Ndërsa çmimi i EURODIESEL (D-E V) edhe në dy javët e ardhshme do të kushtojë 48,00 den / litër.

Gjithashtu KRRE ka vendosur që për 0.112 denarë më e lirë për një kilogram të shitet Mazuti M-1 NS dhe do të kushtojë 23.881 denarë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.09.2017, 13:19  | A.SH | 1,805 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.