Ministri Taravari dhe Zv/Ministri Transportit dhe Lidhjeve Mehmedi vizituan spitalin..
Dega e BDI-së, Çair: Shumë pluhur për asgjë
Selmani: Fushata e zgjedhjeve lokale është bartur edhe në parlament
Komuna e Gostivarit ka pajisur me automjete profesionale NP "Komunalec"
Katrorka të shpejta
KATRORKA_1.jpg

Përbërësit

3 vezë

125 ml vaj

280-300 gr miell

150 gr sheqer

1 sheqer vanilje

1 pluhur për pjekje

100 ml qumësht

KREMI:

125 gr margarin

200 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira)

100 gr çokollatë për zierje

100 gr sheqer

200 ml qumësht

250 gr kokos

Hapat

1 Perzijme te bardhat e vezes me sheqerin,shtojme vajin.gjysmen e miellit,pluhurin per pjekje,dhe me pas nje nga nje te verdhat e vezes.

2 Pasi perzijme shtojme qumeshtin dhe miellin e mbetur.

3 Masen e qesim ne kallep 26x40 cm te lyer mbuluar me leter per pjekje.

4 Pjekim ne 180 grade per 20 minuta.

5 Pas pjekjes dhe ftohjes presim ne katrorka.

6 Ne nje ene qesim ajken e embel dhe margarinen dhe shkrijme,shtojme sheqerin,cokollaten dhe perzijme perseri derisa te shkrihen mire perbersit.

7 Secilin katrore e kalojme neper kete tretje dhe me pas neper kokos.

8 Pasi te ftohen mire servojme sipas deshires

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 05.09.2017, 10:09  | L.E. | 2,916 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Për herë të parë zëvendës kryetari i Shkupit do të jetë shqiptar, Trajanovski promovon profesor Muhamed Ametin
« Analizë » Zgjedhjet lokale për Bilall Kasamin “të jesh apo të mos jesh” !
Tragjedi në Tetovë, trajner i futbollit vdes në trajnim
Uragani Maria drejt Republikës Domenikane, flet shqiptari: Jemi futur ..
Albatriti nuk do t’ia falë Meritës për këtë fotografi ‘shokuese’ të tij, që ajo ia ka publikuar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.