Butaris: Prefektura e Selanikut nuk zhvillon politikë të jashtme
« Analistët » Në emër të reformave dhe paqes, shtyhet ligji për përdorimin e gjuhëve
« Zekolli për Zhurnal » 22 Nëntori festë unifikuese për shqiptarët
Lika nderon doajenët e arsimit shqip
Tetë aksidente dje në Shkup, dy persona janë lënduar rëndë
aksidenteee_3.jpg

Shkup, 6 shtator- Një këmbësor dhe një bashkudhëtar në automobil janë lënduar rëndë, ndërsa lëndime më të lehta kanë marrë pesë persona, në gjashtë prej tetë aksidenteve të evidentuara të komunikacionit në 24 orët e fundit në rajonin e SPB Shkup.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se policia rrugore ka sanksionuar një numër të madh kundërvajtjesh mes të cilëve edhe pesë shoferë të cilët nuk i kanë respektuar kufizimet e shpejtësisë të lëvizjes së automjeteve, pesë nuk i kanë respektuar pajisjet sinjalizuese të ndriçimit, 17 shoferë pa patentë shoferi gjegjësisht me automjet të paregjistruar, 80 për automjete të parkuar në mënyrë jo të rregullt, ndërsa 25 shoferë të biçikletave me motor, moped dhe motoçikleta pa kasketë mbrojtëse në kokë.

Janë sanksionuar pesë këmbësorë jashtë vendkalimeve të shënuara për këmbësorë gjegjësisht kanë kaluar në dritë të kuqe të semaforit për këmbësorë.

Me ndihmën e automjetit special "karrotrec" policia ka larguar 60 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.09.2017, 12:49  | L.E. | 465 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Numërohet një vendvotim në Prizren, ndryshon rezultati
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Sela ka biseduar me Zaevin, ministria e Shëndetësisë do të mbetet te Aleanca
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.