Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Publikim i punësimit të personave të rinj shfrytëzues të ndihmës sociale
punesim_3.jpg

Shkup, 7 shtator- Në Shkup sot do të promovohet publikim me analizë për gjendjen aktuale me punësimin dhe pjesëmarrjen në tregun e punës të të rinjve të moshës 18-29 vjeçare, shfrytëzues të ndihmës sociale ose që jetojnë në familje shfrytëzuese të ndihmës sociale. 

Publikimin "Analizë studimore të nevojave: inkuadrim social i grupeve të ndjeshme përmes krijimit të mundësive të barabarta për qasje në tregun e punës" do ta promovojë Koalicioni i organizatave rinore TANI.

Dokumenti është pjesë e projektit Përmirësimi i inkluzionit social përmes përforcimit të punësimit "Dera e hapur - për të rinjtë nga të rinjtë" nga skema e dytë e grantit nga komponenta IPA 4 me dedikim specifik për inkluzion social. 

Qëllimi i projektit është të lehtësohet përfshirja sociale e grupeve të rrezikuara të njerëzve të rinj përmes krijimit të mundësive të barabarta për qasje deri te tregu i punës dhe përmirësimit të punësimit të tyre përmes ndërtimit të shkathtësiëve që të përfshihen në tregun e punës dhe integrimit të tyre të tërësishëm në shoqëri. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.09.2017, 08:56  | L.E. | 969 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.