« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Na pëlqeu ose jo, Kosova u bë me qeveri

Fadil Lepaja

Në fakt formimi i qeverisë është lajm i mirë gjithësesi, ndërkohë që është çështje tjetër se kë do të dëshironim në krye apo përbërje të saj. Sido që të jetë, urime Ramushit postin që aq shumë e dëshiroi dhe shpresoj të na bindë se nuk e kishte vetëm për ambicie personale por se vërtetë do të bëjë atë çka i duhet Kosovës tani.

Ramushit mund të i bëhen vërejtje gjithësesi, e mund të gjinden edhe mjaft argumente se Kosova ka pasë njerëz më të pregaditur për këtë përgjegjësi, por të kontestohet patriotizmi i Ramushit është qesharake.

Prandaj,kritik të qeverisë së re, miq të dashur, merruni seriozisht me argumentimin dhe pregadituni që të merreni me (mos)veprimet e qeverisë, e lërini komentet plot helm në facebook, se ky vend ka nevojë për reforma esenciale dhe mobilizimi për to nuk arrihet duke përsëritur formulime të cilat publiku nuk i beson.

Shumë shpejt qeveria do të ndeshet me probleme serioze dhe do të ketë rast të tregojë veten dhe njëkohësisht opozita do të ketë rast të promovoj alternativën e saj.
Aktualisht opozita ka më shumë argumente por me to nuk arriti me e bindë shumicën e qytetarëve dhe miqve tonë.

Një retorikë e re, dhe një përpunim i metodave të veprimit opozitar do të i bënta mirë një opozite të bashkuar dhe besoj se do e rris efektivitetin e saj.

 09.09.2017, 22:36  | B.M. | 1,508 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për investime kapitale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.