Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​1 mijë e 482 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

1 mijë e 482 qytetarë në Kosovë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona që nga marsi i 2021-tës kur edhe u shfaqen edhe rastet e para pozitive SARS CoV2 në vend.

Pozitivë me COVID-19 rezultuan 59 mijë e 304 persona.

Kështu bëhet e ditur në raportin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK.

Aktualisht në vend janë 6 mijë e 109 raste aktive me COVID-19.

Më së shumti raste janë paraqitur në Komunën e Prishtinës, ku vetëm në raportin e fundit në Prishtinë janë raportuar 116 raste të reja me COVID-19. 

Postime të ngjashme

Rriten ankesat ndaj prokurorëve për shkelje disiplinore

D V

SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

D V

Pesë euro dhe dy euro më të falsifikuarat

D V

Në hyrje të Çarshisë në Shkup shpaloset tabela e rrugës me emrin e ri “Jusuf Gërvalla”

D V

Vaksinat dhe COVID-19, IKSHPK tregon rëndësinë, përmbajtjen dhe efikasitetin e tyre

D V

Haradinaj, i reagon Kurtit: Po shet patriotizëm, ndërsa heq barrierat që mbrojnë prodhuesit vendor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...