Kosovë

​12 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Zhurnal Ads

12 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se gjashtë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe se asnjë pacientë nuk është në gjendje më të rëndë. “Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë është stabile.

Aktualisht po trajtohen 12 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 6 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa aktualisht nuk ka asnjë pacientë në gjendje më të rëndë”, njofton spitali.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 169 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë. 

Postime të ngjashme

Famà: Pa koncesione nuk ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi

admin

Kosova hap pjesërisht shkollat/ Mësim i koordinuar: Dy ditë në shkolla, tre ditë online

admin

Specialja publikon akuzat e plota – 236 faqe për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...