Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​25 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 4 në gjendje më të rëndë

Zhurnal Ads

25 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga ta 17 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi e ku 4 janë në gjendje më të rëndë.“Aktualisht po trajtohen 25 pacientë me Covid-19.

Sa i përket gjendjes së pacientëve, 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 4 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 611 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë dhe nga këta 43 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. 

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë?

S.B.

Laboratori në Mitrovicë/ Zyrtari serb: E hapi Vuçiçi!

S.B.

Njohja e Kosovës, në rendin e ditës të mbledhjes së jashtëzakonshme të Presidencës boshnjake

admin

Fshirja e adresave të shqiptarëve, Cakaj takon Kamberin

D XH

Hoxhaj në takim virtual me Kosnett: Kosova është falënderuese për përkrahjen e SHBA-ve në kohë pandemie

D XH

Dalin sot para Gjykatës Speciale ​Gucati e Haradinaj

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...