Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​25 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 5 më gjendje më të rëndë

25 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Përgjithshme të Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 18 prej këtyre pacientëve po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 5 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht po trajtohen 25 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 18 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 194 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Dreshaj: Jemi vonë në sigurimin e vaksinës, Haradinaj po punon për sigurimin e saj

S.B.

Reagon KMDLNJ ndaj vendimit të Speciales për moslirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve.

S.B.

Zemaj: Nuk do të ketë lirim të masave, ata që shkelin ligjin të dënohen

S.B.

Shtatë refugjatë lëndohen nga zjarri që shpërtheu në kampin në Mitrovicë

S.B.

Ministrja serbe: Jemi duke punuar në dokumentacionin për ndërtimin e gazsjellësit drejt Prishtinës

S.B.

Administrata e Bidenit mbështet dialogun Kosovë-Serbi të lehtësuar nga BE-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...