Agjencia Zhurnal.mk

​British Airways anulon gjithë fluturimet me Italinë deri më 4 prill

British Airways ka anuluar sot të gjitha fluturimet në dhe nga Italia deri më 4 prill për shkak të koronavirusit.

Linja ajrore tha që kishte ndalur 60 fluturimet e saj në ditë për në Milano, Venecia dhe Romë.

Kushdo që ka prenotuar për të udhëtuar në ose nga vendi i goditur nga koronavirus mund të rishikojë në një datë të mëvonshme ose të ketë një rimbursim të plotë.

BA ka ndërmarrë hapin ekstrem ndërsa Qeveria ndryshoi këshillat e saj për udhëtimin në Itali mbrëmë, pasi kryeministri Giuseppe Conte mori vendimin për masa më të rrepta.

“Çdo udhëtar për shkak të fluturimit drejt Italisë nga tani deri më 4 prill mund të shohë përsëri në një datë të mëvonshme deri në fund të majit, të transferojë destinacionin e tyre në Gjenevë ose Cyrih ose të marrë një rimbursim të plotë”, tha një zëdhënës i BA. /tch

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...