Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

​Dikur kushtoi 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro

Zhurnal Ads

Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro.

Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar për një kuti.

Kutia e shitur është ende e mbështjellë me celofan dhe përmban të gjitha personazhet nga video-loja e famshme japoneze.

Kjo kuti kushtoi 50 centë 21 vjet më parë, dhe tani i ka sjellë dikujt një pasuri të vërtetë.

Çmimi fillestar ishte rreth 75.000 euro, por gjatë ankandit çmimi u dyfishua.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kjo mund t’ju ketë ikur, mesazhi i Johnson për fitoren e Bidenit përmbante urimin e fshehur për Trumpin

S.B.

Meriton Klobuchishta rrëmben çmimin “The Best Barber Shop 2019” në New York

admin

Imazhet e tmerrshme të ‘dushit me akull’, më i keqi në 30 vjet në Siberi

S.B.

Për “faj” të Pablo Escobarit, Kolumbia “rrezikon të pushtohet nga hipopotamet”

S.B.

Studiuesit kinezë dhe gjermanë gjejnë terapi bimore për të moderuar Covid-19

B M

Eiter, gruaja e parë që ngjitet në majën Tyrol

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...