Agjencia Zhurnal.mk
Bota

​Erdogan: 10 milionë doza të reja vaksinash, ndoshta që në fundjavë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se Kina ka miratuar shpërndarjen e transhesë së dytë të vaksinës CoronaVal kundër koronavirusit, e cila prodhohet nga kompania Sinovac Biotech.

Ai u tha gazetarëve se 10 milionë doza mund të mbërrijnë në Turqi gjatë fundjavës, raporton Reuters.

Turqia deri më tani ka marrë një dërgesë prej tre milionë doza vaksinash dhe 1.16 milion qytetarë, kryesisht punonjës shëndetësorë dhe të moshuar, janë vaksinuar deri më tani.

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...