Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Federici: Aftësitë e KFOR nuk janë minuar nga COVID-19

Prishtinë, 7 prill, Zhurnal.mk – Komandanti i KFOR-it, gjeneral majori Franco Federici u prit sot nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti, për një takim të përqendruar në situatën e përgjithshme të sigurisë dhe përgjigjen ndaj pandemisë COVID-19.

Gjenerali Federici riafirmoi angazhimin e paanshëm të KFOR-it për të kontribuar në sigurinë dhe sigurinë dhe lirinë e lëvizjes së të gjitha komuniteteve në Kosovë.

Ai gjithashtu konfirmoi se aftësitë e KFOR nuk janë minuar nga COVID-19, duke iu falënderuar masave parandaluese dhe rigoroze në të gjitha bazat dhe objektet.

Kurti dhe Federici u shprehën të kënaqur me nivelin e shkëlqyeshëm të bashkëpunimit nga institucionet shëndetësore në Kosovë me KFOR-in, veçanërisht në lidhje me ndarjen e informacionit dhe iniciativat mbështetëse për të përmbajtur përhapjen e koronavirusit, thuhet në një njoftim të KFOR-it.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...