​FSK dhe Ushtria Amerikane nderojnë viktimat e 11 shtatorit

Në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit në ShBA, Forca e Sigurisë së Kosovës së bashku me ushtrinë amerikane kanë mbajtur marshin e përbashkët.

 

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se me kombin dhe  ushtrinë amerikane do të ndajnë gjithmonë, edhe dhembjen edhe krenarinë.

“Regjimenti i Parë i Këmbësorisë së FSK-së së bashku me Brigadën e 86-të të Këmbësorisë së Ushtrisë Amerikane në marshim të përbashkët kondicional në përkujtim dhe nderim të viktimave të 11 Shtatorit 2001.

Me kombin dhe ushtrinë amerikane do të ndajmë gjithmonë, edhe dhembjen edhe krenarinë!

Sepse,

Së bashku jemi më të fortë!”, shkruan Mehaj. 

Regjimenti i Parë i Këmbësorisë së FSK-së së bashku me Brigadën e 86-të të Këmbësorisë së Ushtrisë Amerikane në marshim…

Posted by Armend Mehaj on Saturday, September 11, 2021

Related posts

Fabrizi: Dialogu me Kosovën, kyç për pranimin e Serbisë në BE

D V

Pusetat e pasiguruara dhe dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit – “kishin pyetur se ku ndodhet Manastiri”

D V

Për një javë 147 persona humbën jetën nga COVID-19 në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More