Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Gashi: Ligji për Rimëkëmbje nuk arriti të shantazhohet nga Lista Serbe dhe nga askush tjetër

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, tha se Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike është i qytetarëve.

“Është arritje për Kuvendin e Kosovë për dy arsye, së pari ky ligj kaloj dhe së dyti nuk arriti të shantazhohet as nga Lista Serbe e as nga askush tjetër. Ky ligj nuk është i LDK-së por i qytetarëve të Kosovës”, tha ai.

Ndërsa, sot deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

Pas shumë tentimesh, të zgjedhurit e popullit në seancën e sotme me 72 vota pro, asnjë kundër, e asnjë abstenim i dhanë “dritën e gjelbër” rimëkëmbjes ekonomike.

Ndërsa deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje u përmbajtën nga votimi.

Postime të ngjashme

Covid 19 në Kosovë/ 488 të infektuar dhe 8 humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

S.B.

Molliqaj kritikon Kurtin rreth takimit me Lajçakun

S.B.

Kurti në Lezhë: Na ndalon Kushtetuta për bashkim kombëtar

S.B.

LVV jep detaje për takimin e Kurtit dhe Lajçakut

S.B.

Marshohet kundër dyshimit për manipulim të votave nga Lista Serbe

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...