Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Gashi: Ligji për Rimëkëmbje nuk arriti të shantazhohet nga Lista Serbe dhe nga askush tjetër

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, tha se Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike është i qytetarëve.

“Është arritje për Kuvendin e Kosovë për dy arsye, së pari ky ligj kaloj dhe së dyti nuk arriti të shantazhohet as nga Lista Serbe e as nga askush tjetër. Ky ligj nuk është i LDK-së por i qytetarëve të Kosovës”, tha ai.

Ndërsa, sot deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

Pas shumë tentimesh, të zgjedhurit e popullit në seancën e sotme me 72 vota pro, asnjë kundër, e asnjë abstenim i dhanë “dritën e gjelbër” rimëkëmbjes ekonomike.

Ndërsa deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje u përmbajtën nga votimi.

Postime të ngjashme

Von Cramon thotë se hijet e nacionalizmit vazhdojnë të pengojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

S.B.

Bie numri i rasteve të reja dhe i vdekjeve me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

S.B.

BE: Mundësia për një marrëveshje Kosovë – Serbi, nuk ka kohë për t’u humbur

S.B.

Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin ekonomik

S.B.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon arritjen e 38 mijë dozave të reja të vaksinës AstraZeneca

S.B.

Bashkësia Islame e Kosovës: Në xhamia do të falet vetëm namazi i Fitër Bajramit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...