Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Haziri: Vjosa Osmani nuk është përjashtuar nga LDK

Nënkryetari i Lidhjes Demokratiket të Kosovës, Lutfi Haziri ka folur rreth mundësisë së një takimi me Vjosa Osmanin për të biseduar rreth krijimit të një uniteti brenda LDK-së.

Ai ka thënë se asnjëherë nuk e ka përjashtuar mundësinë e një takimi me Vjosa Osmanin dhe se kjo e fundit nuk është përjashtuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

“Me Vjosa Osmani kemi bashkëpunuar në zgjedhjen e Isa Mustafës kryetar dhe mandej nominimin e Vjosës për kryeministre, të cilën e kam mbështetur pa rezervë. Veprimi i saj politik ka qenë se nuk dua të qëndroj në një ambient ku nuk ndihem e lirë. Vjosa Osmani nuk është shkarkuar nga LDK-ja”, është shprehur ai në t7.

Haziri e ka pranuar se nuk ka pritur që LDK të pësojë humbje në zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Podujevës, ku pas 20 vjetësh ka humbur bastionin nga Lëvizja Vetëvendosje me Shpejtim Bulliqin.

Duke komentuar deklarimet e Osmanit se nga LDK-ja ka mbetur vetëm logoja e saj dhe se sipas Isa Mustafës ajo ka fituar votat vetëm duke iu falënderuar partisë që ai udhëheq, numri dy i LDK-së tha se kanë bërë një gabim, pasi që i kanë kushtuar rëndësi fitores së opozitës.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...