Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

​Honda paralajmëron SUV hibrid

Prodhuesi i automjeteve Honda tregoi ngacmuesin në formën e disa fotove.

Konfirmimi ka mbërritur nga Honda – më 18 shkurt do të paraqesë një SUV hibrid dhe do të jetë modeli i parë ndonjëherë me dy motorë hibridë.

Brezi i ri i SUV-ve Janap do të jetë përgjithësisht pak më i vogël se modelet klasike SUV dhe do të quhen e:HEV, e cila është pjesë e strategjisë së Honda për tregun evropian.

Honda tashmë ka lansuar dy modele hibride në kontinentin e vjetër: CR-V dhe Jazz.

Siç mund ta shohim, ata lëshuan një ngacmues në formën e dy fotove, dhe ne do të kemi më shumë detaje në shkurt.

Ajo që supozohet është se të dy motorët hibridë së bashku do të kenë 184 kuaj fuqi, të ndihmuar nga benzina i-VTEC 2.0-litra.

Postime të ngjashme

Sulmet masive kibernetike kryesisht paralizuan internetin në Belgjikë

S.B.

Ristartojeni telefonin tuaj me Android tani – pastaj lexojeni këtu pse!

S.B.

Apple Watches do të masë glukozën dhe alkoolin në gjak

S.B.

Tani e tutje, Instastoryt do të duken ndryshe

S.B.

Microsoft do të heqë plotësisht Adobe Flash Player nga Windows 10

S.B.

Elon Musk: Mbi 500 mijë njerëz kanë bërë parapagimin për shërbimet e internetit Starlink

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...