Kosovë

​Hoti: Gjermania është një ndër partnerët tanë të pazëvendësueshëm

Zhurnal Ads

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit dhe ribashkimi i Gjermanisë, ka thënë se ky shtet është një ndër partnerët tanë të pazëvendësueshëm, të cilës i jemi jashtëzakonisht mirënjohës dhe pafundësisht falënderues për kontributin që ka dhënë dhe vazhdon të japë për Republikën e Kosovës.

“Më 1989, me hapjen e kufirit gjermano – gjerman, shumë njerëz nga Lindja kaluan në Perëndim për të shijuar lirinë.

Me këtë akt, ata i thyen edhe barrierat ideologjike e politike për t’i dhënë Gjermanisë një kahje perëndimore dhe për të dhënë kontribut qenësorë në formësimin e Evropës së sotme”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Postime të ngjashme

Shala: Marrëveshja e Uashingtonit është në të mirë të zgjidhjes së çështjes së të zhdukurve

D XH

Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, sot del para Speciales

admin

Vjedhje e rëndë në Prizren, hajnat vjedhin para dhe ari në vlerë 90 mijë euro

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...