Agjencia Zhurnal.mk
Bota

​India lanëson programin për homazhe online për viktimat e COVID 19

India ka raportuar më shumë se 154,000 vdekje nga Covid-19, por infeksionet kanë rënë ndjeshëm muajt e fundit.

Një memorial online për të përkujtuar indianët që kanë humbur jetën nga Covid-19, është nisur nga një grup mjekësh dhe punonjësish socialë në Indi.

Memoriali virtual do të lejojë që anëtarët e familjes dhe miqtë e viktimave të paguajnë për homazhet e tyre.

Punonjësit socialë të ndihmuar nga mjekët, punonjësit e shëndetit dhe gazetarët do të ndihmojnë në drejtimin e memorialit për secilin nga viktimat e COVID 19.

Memoriali i quajtur nationalcovidmemorial.in, u nis në fundjavë nga Rrjeti i Kujdesit Covid, një organizatë jo-qeveritare e udhëhequr nga një ekip mjekësh në qytetin lindor Kolkata.

Programi për homazhet tashmë është lanësuar në faqen e internetit, ndërsa familjet duhet të ngarkojnë certifikatat e vdekjes së të dashurve të tyre ose të japin numrin e tyre të telefonit për verifikim.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...