Agjencia Zhurnal.mk
Bota

​Italia regjistron rreth 5.500 raste të reja me koronavirus

Në Itali, 5.456 raste të reja të koronavirusit u regjistruan sot, rreth 300 më pak se dje kur ishin evidentuar 5,724 raste.

Sidoqoftë, në krahasim me dje, numri i personave të testuar është në mënyrë drastike më i ulët, madje 28.426.

Aktualisht, 79.075 njerëz janë pozitivë. Lombardia prin me më së shumti raste të reja 1.032, pasuar nga Campania me 633, Toskana 517 dhe Venediku 438.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...