​KQZ miraton dizajnin e fletëvotimeve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka miratuar sot dizajnin e dy fletëvotimeve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

 

Ky dizajn u vlerësua i mirë dhe i lehtë i qasshëm për qytetarët.

Ndërsa, në vend të fjalës “shënjoni”, u ndryshua në “votoni” me kërkesë të anëtarëve të KQZ-së.

Zgjedhjet lokale në Kosovë mbahen më 17 tetor. /kp/

Related posts

U përfol për ambasador në Gjermani, reagon Luan Krasniqi

D V

Gjykimi i ish-pjesëtarit të UÇK-së për krime lufte, dëshmon ish-kryetari i Duhlës

D V

Kurti, Osmani e Konjufca dalin t’i presin mërgimtarët që i mbijetuan aksidentit në Kroaci

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com