Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Kurti nuk shkon të raportojë në komisionin për menaxhimin e pandemisë COVID-19

Ish-kryeministri Kurti nuk ka shkuar për raportim në komision për menaxhimin e pandemisë COVID-19.

Në Komisionin Hetimor Parlamentar, në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit Covid-19 është duke dhënë dëshminë e tij Nenad Rashiq, ish-udhëheqës i Zyrës për Komunitete në zyrën e kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Para këtij komisioni, sot ishte paraparë që të intervistohej edhe ish-kryeministri i Kosovës, njëherazi edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili nuk do jetë i pranishëm për shkak të rrethanave politike të krijuara në vend pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Kështu bëri të ditur kryesuesja e këtij komisioni, Mimoza Kusari-Lila.

Në mbrëmjen e së hënës, Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që vendi të shkojë në zgjedhje, pasi vota e deputetit Etem Arifi është shpallur e pavlefshme.

Postime të ngjashme

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

Josep Borrell: Dialogu do të rifillojë para fundit të qershorit siç kemi rënë dakord me kryeministrin Kurti

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...