Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Kurti nuk shkon të raportojë në komisionin për menaxhimin e pandemisë COVID-19

Ish-kryeministri Kurti nuk ka shkuar për raportim në komision për menaxhimin e pandemisë COVID-19.

Në Komisionin Hetimor Parlamentar, në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit Covid-19 është duke dhënë dëshminë e tij Nenad Rashiq, ish-udhëheqës i Zyrës për Komunitete në zyrën e kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Para këtij komisioni, sot ishte paraparë që të intervistohej edhe ish-kryeministri i Kosovës, njëherazi edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili nuk do jetë i pranishëm për shkak të rrethanave politike të krijuara në vend pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Kështu bëri të ditur kryesuesja e këtij komisioni, Mimoza Kusari-Lila.

Në mbrëmjen e së hënës, Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që vendi të shkojë në zgjedhje, pasi vota e deputetit Etem Arifi është shpallur e pavlefshme.

Postime të ngjashme

Covid 19 në Kosovë/ 488 të infektuar dhe 8 humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

S.B.

Molliqaj kritikon Kurtin rreth takimit me Lajçakun

S.B.

Kurti në Lezhë: Na ndalon Kushtetuta për bashkim kombëtar

S.B.

LVV jep detaje për takimin e Kurtit dhe Lajçakut

S.B.

Marshohet kundër dyshimit për manipulim të votave nga Lista Serbe

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...